trešdiena, 2012. gada 30. maijs

Muzeju nakts Kazdangā!2012.gada 19.maijā kā jau visā Latvijā un Eiropā, tā arī Kazdangā un Aizputes novadā tika atzīmēta Muzeju nakts ar dažādiem pasākumiem. Kazdangas muzejs kā pirmos jau plkst.12:00 gaidīja novada skolēnus, spēles „Pērļu zvejnieki” dalībniekus. Pēc svētku atklāšanas, kurā uzrunu teica Kazdangas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Moisejs un Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte, ar Vinetas Snipkes vadītā bērnu ansambļa skanīgu koncertu, tika dots starts „Pērļu zvejniekiem.” Lai nopelnītu „pērli”, katrai komandai bija jāatrod pieci objekti pilī un parkā ap to un katrā šajā vietā bija jāveic kādi uzdevumi. Kad visi uzdevumi godam bija paveikti un „Pērle” bija nopelnīta, tad pirms došanās uz nākamo – Sieksātes „Piena muižu” – skolēniem, pateicoties Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes Jūras robežapsardzības dienesta atsaucībai, bija iespēja iepazīties un iemēģināt Robežkontroles un robežuzraudzības aparatūru un speclīdzekļus, apskatīt mobilo novērošanas kompleksu (MNK), uzzināt, kā tas darbojas, kā tiek uzraudzīta Valsts jūras robeža. Visas dienas garumā Muzeju nakts apmeklētājiem bija iespēja noskatīties prezentāciju par jūras robežas apsardzību un uzraudzību, saņemt atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem par šo tēmu.
    Tā kā Muzeja nakts moto 2012. gadā bija „Zilā krāsa – jūra”, tad šajā dienā muzejā tika atklātas divas izstādes, atbilstoši tematikai: „Zivkopība Kazdangā no 19.gs.vidus līdz mūsdienām” un Pāvilostas novadpētniecības muzeja izstāde „Zvejnieku sadzīve Pāvilostā”, kura muzejā ir apskatāma līdz 14.jūnijam.
    Radošajās darbnīcās dienas laikā varēja radoši darboties gan zēni, gan meitenes. Sandras Krūmiņas vadībā bija iespējams izgatavot dažādas rotaslietas no dabas materiāliem, bet Jurģa Gofmana vadībā - bija iespējams tikt pašam pie sava kuģa, kurš pēc tam varēja piedalīties kuģīšu skriešanās sacīkstēs. Laika apstākļi un ceļavējš burām bija labvēlīgs, un visi kuģīši laimīgi tika pāri visām krācēm un nonāca līdz finišam. Tagad Kazdanga ir bagāta ne tikai ar to, ka Korejas kuģis nes vārdu „Kazdanga”, bet nu tā ir tikusi arī pie 25 kuģiem.
     Visiem interesentiem bija iespējams pārbaudīt savas zināšanas lielās krustvārdu mīklas atminēšanā un konkursā „Jūra – latviešu tautasdziesmās, dabā un sirdīs”, kā arī izdziedāt dažādas dziesmas, ne tikai par jūru.
     Pie pils visi varēja pamieloties ar pašu ceptām pankūkām pēc daudziem pazīstamās pavāres Agritas Volkovičas receptes.
     Jau dienas noslēgumā, pirms pieaugušo spēles „Pērļu zvejnieki” dalībnieku ierašanās, visus priecēja Liepājas TRIO ar koncertu „Nakts...Mīlestība...Pavasaris...”, kur visi klātesošie varēja baudīt A.Vivaldi, M.A.Mocarta, F.Šuberta, J.Štrausa u.c. slavenu komponistu skaņdarbus mākslinieču izpildījumā.
     Un nu jau drīz pilī ieradās „pērļu zvejnieki”. Viņu uzdevums bija sameklēt muzeja telpās visu nepieciešamo (āķi, žilku, pašu makšķeri un vēl arī – pašu lomu), lai varētu pilnvērtīgi makšķerēt. Kad makšķere bija sagatavota lietošanai, tad varēja ķerties klāt pašai makšķerēšanai. Bet pēc tam, lai nopelnītu „pērli”, visām komandām bija jārāda sava atraktivitāte anekdošu šovā, kas arī lieliski izdevās.
     Vakara noslēgumā, tika izlozēti visi laimīgie „pērļu zvejnieki”, kuri tika pie balvām, bet domāju, ka ikviens „pērļu zvejnieks” un muzeja apmeklētājs bija ieguvējs, tādēļ – uz tikšanos nākamgad Muzeju naktī!
     Kazdangas muzejs saka lielu paldies visiem, kuri palīdzēja, lai Muzeju nakts pasākumi būtu un labi izdotos!
Kazdangas muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru