trešdiena, 2012. gada 29. februāris

Sibīrijas gadi – neaizmirstama mūža daļa!


Pieminot vārdu – Sibīrija, daudzu, jo daudzu latviešu sirdīs iesmeldzas sāpe par tur svešumā pavadītajiem gadiem, smagi strādājot, atrautiem no mājām, Dzimtenes, neziņā, bet ticot, ka reiz būs lemts atgriezties mājās.
     2012.gada 22.martā plkst.14:00 Kazdangas muzejā būs skatāma izstāde „Sibīrijas gadi – neaizmirstama mūža daļa!” ar Kazdangas iedzīvotāju atmiņu liecībām un fotogrāfijām par Sibīrijā pavadītajiem gadiem. Kopīgi ar Sibīrijā izsūtītajiem atcerēsimies un pieminēsim Komunistiskā terora represijās cietušos.
     Ieklausīsimies ekspedīcijas dalībnieces Livetas Spŗūdes stāstījumā un noskatīsimies fonda „Sibīrijas bērni” dibinātājas Dzintras Gekas un viņas filmēšanas grupas pagājušajā gadā uzņemto filmu par Vjatlagu un Usoļlagu, kurā tika ieslodzīti Lāčplēša ordeņa kavalieri, augstākie virsnieki, aizliegto partiju vadītāji un aktīvi darbinieki no Latvijas - Universitātes profesori, teologi, valsts un sabiedriskie darbinieki.
    Mīļi aicināti visi interesenti, skolu jaunatne, visi, kuru likteņus ir ietekmējusi Sibīrija, neļausim iet aizmirstībā šīm skarbajām Latvijas vēstures grāmatā ierakstītajām lapaspusēm.
   
Muzeja vadītāja Ilze Holštroma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru