ceturtdiena, 2012. gada 19. janvāris

Ziemas burvība parkā

Ļoti sen neesmu rakstījusi, kas notiek apkārt. Protams, par pasākumiem cenšos visus informēt, bet to kas sajūtams gaisā, kas redzams apkārt, tas ir palicis neuzrakstīts. Es centīšos laboties, jo ziema ir tik vien burvīga ar savu spirgtumu un baltumu.
Veco gadu aizvadījām ar piparkūku smaržu un piparmētru tējas svaigumu. Šis Jaunais gads sākās pasakaini skaistā naktī, kad parka kokos vēji bija norimuši, kad pār zemi bija nobiruši zvaigžņu putekļi, kas mirdzēja uz parka celiņiem, dabā bija iestājusies tik vien skaista un mierīga nakts , debesis bija zvaigžņu piebērtas un no mākoņu maliņas lūkojās skaists mēness... Jaunu gadu sveicām ar salūta lietu, bet vai kāds pamanīja, ka šai naktī krita arī zvaigznes? Tad atlika vien no sirds vēlēties, ko ļoti skaistu. Tā nu gads iesācies ar jauniem sapņiem un vēlmēm. Atliek vien ticēt, ka viss piepildīsies un realizēsies vēl labāk kā vēlējāmies.
Šajā ziemā sniegs tika mums iedalīts diezgan vēlu, slēpes tā vien gaidīja, kad tiks izkustinātas. Saulainās dienās gribas iet laukā pastaigāties, sniegotajā parkā par skaisti sniegotiem celiņiem, dodoties tālākās pastaigās var satikt arī kādu meža zvēru. Bet patiesībā tepat aiz pils esmu sastapusi buciņu pāri, tie te esot manīti diezgan bieži. Un Valātas parka daļā dzirdamas bērnu gaviles, tie ar ragavām, plēvēm un visādiem braucamajiem ir iekarojuši, piemēram, Melleņ kalnu vai kādu citu parkā esošiem kalniem. Ak, tas taču ir tik forši laisties no kalna. Ir jautri gan lieliem, gan maziem.
Un vēl vienu lietu vēlos Tev pastāstīt. Vai zini, ka ziemā Kazdangas parkā ir sava īpašā burvība, tāda ko nekad nevaram pamanīt vasarā?  Ziemā varam izbaudīt baronlaikā izveidotos skatu punktus. Stāvot dažādās parka daļās paveras burvīgas perspektīvas. No pagastmājas var redzēt pili, skats paveras tiešām skaists, bet vasarā šo skatu aizsedz koku lapojums. Ir vēl daudz skaistu skatu punktu. Ziemā Kazdanga un parks ir ar savu īpašu gaisotni. Tik jāizvēlas laika apstākļiem piemērots apģērbs un aidā baudīt ziemas priekus. 
Māra

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru