ceturtdiena, 2011. gada 15. septembris

Paldies par svētkiem!

Ar Parka svētkiem Kazdangā ienāk rudens!

Ābeces ir izdalītas, visi gatavojas ziemai, ļaujot ienākt rudenim, vācot ražu un skumstot pēc vasaras.
Jau 5.gadu pēc kārtas 3. septembrī Kazdanga svinēja Parka svētkus. Tas notika burvīgā saulainā sestdienā, kas, laika pēc, šķita, kā Dieva sūtīta. Nebūt ne rudenīga septembra diena.
Parka svētki, kā ik gadu, pulcēja daudz ļaužu, kas piedāvātās daudzējādās dienas programmas ietvaros, centās „nepalaist garām” nevienu no pasākumiem.
Diena sākās ar Parka svētku atklāšanu pie pils un Floristikas konkursu, kurā īpašu uzmanību iemantoja Valentīnas Skujas darinātais darbs-„Barona Mantēfeļa atpūtas vieta”. Bet ne mazāk ievērojama bija Sandras Krūmiņas un Kazdangas rokdarbu pulciņu dalībnieču gatavotā kompozīcija.
Dienas atklāšanā pie pils, pēc pagasta pārvaldes priekšsēdētāja Jura Moiseja, Kultūras centra vadītājas Baibas Valdmanes un Aizputes novada Kultūras vadītājas vārdiem un apsveikumiem, priecēja Kalvenes sieviešu vokālais ansamblis „Noskaņa” un Kazdangas pūtēju orķestris.
Šogad, kā nevienu citu gadu, Kazdangas Parka svētku ietvaros pie kultūras centra bija sabraukuši rekordliels skaits amatnieku no malu malām, lai piedalītos „amatnieku tirdziņā”, piedāvājot dažādus – gatavotus, pašdarinātus un audzētus labumus. Īpašu uzmanību izpelnījās Skrīveru saldumi, Užavas alus, kā arī z/s „Otanķi” tirgotā maizīte un gardumi, parka svētku apmeklētājus priecēja keramiķi ar saviem darbiņiem, metālkalējs ar ļoti interesantiem kalumiem, tirgojās ar zāļu tējām, stādiem un vēl daudz dažādiem darinājumiem. Visas šīs skaistās un ēdamās lietas bija iespējams iegādāties.....
Turpat – pie kultūras centra bija iespēja izpausties radoši kopā ar Aizputes mākslas skolas plenēra audzēkņiem- zīmējot kopā ar Ilzi Spīri, virpojot kopā ar Armandu Ausmani, aktīvi tika izmantota arī sejas apgleznošanas iespēja, darinātas putnu barotavas kopā ar Antonu Garjāni un rotas kopā ar Lāsi Jusku.
Visas dienas garumā dzīvā rindā bija sastājušies drosminieki, kas vēlējās izbaudīt priekus, ripinoties ūdensbumbā pa ūdens virsu Brūža dīķī, šo atrakciju svētku viesiem sagādāja Z/s „Podnieki”,   kas tiešām bija iespaidīgi un notika Kazdangā pirmoreiz. Turpat netālu, daudz bezbailīgu interesentu-gan bērni , gan pieaugušie no malu malām, stiprināti trosēs, laidās pāri lielajai gravai zem tilta ceļā uz pili, Paldies Kasparam Rudītim un palīgiem par šo jauko atrakciju.
Tajā pat laikā – dienas vidū Kazdangas bibliotēkas lasītavas telpās risinājās dziednieka Jāņa Lielā dziednieciskais seanss, kas guva atsaucību vairāk vecākās paaudzes ļaužu vidū.
Ar Aizputes teātra atbalstu, svētku ietvaros,  bija iespēja doties uz Kavalieru namu pie Kazdangas pils un izvēlēties sev piemērotu tērpu no barona laikiem, iemūžinot to fotogrāfijā. Daudz meiteņu tika vērotas nākot un ejot no/uz pucēšanos.
Divos pēcpusdienā, muzeja vadītājas Ilzes Holštromas vadībā, Kazdangas muzejā notika izstādes „ Veselības saldā nasta 110 gadu garumā” atklāšana, kur nobaudot veselības dziru un organisma stiprinātājpulverīti, izstādes laikā-prezentācijā varēja iepazīties ar kādreizējās Kazdangas aptiekas inventāru un vēsturi.
Lielu skaitu dalībnieku – vairāk kā deviņdesmit, pēcpusdienā pulcēja Māras Tīmanes radītās un vadītās ģimeņu sacensības „ Mantēfeļa dārgumu meklēšana” , kurā dalībniekus pārbaudīja dažādās distancēs gan ātrumā, atjautībā, spēkā, precizitātē, sportiskajā sagatavotībā, ģimenes un komandas saliedētībā. Sacensību beigās visi dalībnieki tika apbalvoti ar jaukām balviņām pie pils.
Aktīvi darboties piedāvāja arī Jānis Šalms .No plkst. 15:00 gan pieaugušie gan bērni varēja izmēģināt spēkus šaušanā un „Velo veiklības braucienā” pie pils, kur tika apbalvoti labākie.
Tajā pašā laikā pils 2.stāva zālē daudz ļaužu pulcēja SIA „Vērsītis” atbalstītais  zvanu ansambļa „Campanella” koncerts, kas visos skatītājos izraisīja spēcīgas emocijas un atstāja pozitīvu lādiņu uz visu atlikušo dienu.
Vakarpusē pie Kultūras centra Dita Ņuņēvica no Skrundas pulcēja uz dančiem tautiskos ritmos un iesildīja visus uz vakara beigu daļas pasākumu pie pils, kurā raibu un interesantu koncertprogrammu sniedza Landras Valdmanes šova deju grupas „Fēnikss”, „Puma”, Reitings” kopā ar Grobiņas talantīgajiem dziedātājiem, pēcāk ar lieliem aplausiem sagaidot „Trīs Tenorus” , kas sniedza vairāk kā stundu ilgu koncertu un aizkustināja, pārsteidza visus patiesi. Koncerta noslējumā SIA „Pilskoks” gādātā uguņošana priecēja ikkatru pasākuma apmeklētāju.
Vakara balles laikā, kas pulcēja bezgala daudz ļaužu, bija iespēja vērot brīvdabas kino pie Kultūras centra , un kopā ar muzikālo apvienību „Duets” no Liepājas, Kultūras centrs tika izdejots ne pa jokam.
„Tajā brīdī, kad uguņošana sākās vienos ritmos ar „ Trīs tenoru” pēdējās dziesmas pēdējām taktīm, kad tumsā ar sveču liesmiņām un lāpām apgaismotā pils ēka izskatījās tik dzīva, mani pārņēma patiess prieks par burvīgo dienu!” (B.Valdmane)
Kazdangas Parka svētki ir izskanējuši. Lielu, lielu paldies mēs-Parka svētku organizatori – Māra Tīmane, Sanda Zālīte, Baiba Valdmane, vēlamies teikt cilvēkiem, bez kuriem šie svētki nebūtu tik lieliski: Jurim Moisejam, Jānim Tīmanim, Inesei Bērziņai, Rigondai Ņikiforovai , Agritai Volkovičai, Ilzei Holštromai, Egijai Zuikai, jauniešiem – Dagnijai, Lindai, Madarai, Egitai, Valdai, Mārtiņam  un arī visiem, kas  palīdzēja apkārtnes sakopšanā, noformēšanā un visos saimnieciskajos darbos ,lai svētki noritētu veiksmīgi.   

Paldies visiem Parka svētku dalībniekiem, pašadarbnieku kolektīviem un to vadītājiem, iestādēm, uzņēmumiem, un ikvienam, kas ar idejām vai darbiem, ar savu palīdzīgu roku piedalījās svētku tapšanā un norisē.
Īpašu paldies mēs vēlamies teikt mūsu pasākuma vislielākajiem atbalstītājiem – sponsoriem:

SIA “Pilskoks” _ Jonkusu ģim.
Z/s Dzintarnieki - Arāju ģim.
Z/s Podnieki - Podnieku ģim.
Piemājas saimniecība “Spruģi”- Bērziņu ģimene
SIA Vērsītis _ Rungovsku ģim.
Salons ”Pie Aivas”
SIA “Winge ceļi”
Mētras māja
“Dāmu kungu salons”
Skrīveru saldumi
SIA “Skuja V”
AS LPB
Veikals  “DIVI PLUS”
AS Swedbank  filiāle Aizputē

Uz tikšanos nākamgad – jau sestajos Parka svētkos Kazdangā!

Baiba Valdmane
(Kazdangas Kultūras centra vadītāja)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru