ceturtdiena, 2011. gada 30. jūnijs

Reibinošās vasaras tējas

Ir brīnišķīga vasara, saulgrieži nosvinēti daudziem ir atvaļinājumu .Pļavas ietvertas reibinošā smaržu mākonī, zied pasakaini daudz veselības zālīšu.Mēs katrs varam iet pļavā un ievākt šīs zālītes un izžāvēt pa buntiņai labas ziemas tējas. Pēc pāris dienām visu Kazdangu apņems liepu ziedu reibinošā smarža, liepās sanēs bites un pa ziedu ieskautu veco liepu aleju, ceļš ved uz pili. Šī saldā smarža piepildīs katru Kazdangas kaktiņu. Šī brīnišķīgā liepu ziedēšanas laika dēļ, vien ir vērts iegriezties Kazdangā.
Tēju žāvēšana
 Bet nu pačukstēšu, ka pie mums Kazdangā kādas mājas bēniņos žūst daudz un dažādu zālīšu un tā smarža, kas piepildījusi šo telpu ir vienkārši pasakaina. Ak, ja vien varētu kādu nakti pārlaist šais bēniņos, bet.... noteikumi paliek noteikumi, jo tur žūst Aijas Brūnas vāktās tējiņas.
Tējas, kas ievāktas smaržu un dziedinošās enerģijas pārpilnā pļavā....tējas kuras smarža atgriež vasarā...pie Kazdangā vākto augu reibinošās smaržas klāt ir pa šķipsniņai dažādu kaišu dziedinātāju  augi,  kas ārstē pilsētā nogurušu dvēseli, kas atspirdzina  ar savu svaigo un atjaunojošo enerģiju...... Aijas Brūnas tējas, kas mīlestību ievāktas Kazdangas apkārtnē, iegādājamas Kazdangas pilī.
Pilī apskatāma arī Kazdangas rokdarbnieču istaba, kurā apskatāmi un iegādājami kazdandznieču rokdarbi: izšuvumi, brošas un adījumi uc. rokdarbi.
T. 29103813reibinošie liepu ziedi
Mārpuķīte- šī mazā, klusā, pieticīgā, visur ap mājām ziedošā mārpuķīte ir neaizstājams augs. Tēja palīdz it visām plaušu slimībām un sieviešu kaitēm. Tā tīra asinis, spēcina ķermeni, palīdz pret podagru un artrītu, kā arī stimulē žultspūšļa darbību un uzlabo apetīti.


Māllēpes ir ne tikai pirmās īstās pavasara vēstneses, bet arī noderīgas mūsu veselībai. Tēju lieto kā sviedrējošu līdzekli, kakla skalošanai angīnas gadījumā un citiem kakla iekaisumiem, klepus, akūta un hroniska bronhīta, aizsmakušas balss, bronhiālās astmas ārstēšanā. Jāatceras, ka māllēpes nevajadzētu lietot vairāk kā 6 nedēļas gadā.Gaļbiksītes- šīs pavasara puķītes ir lieliskas dziedinātājas. Tēja labi palīdz bronhītam, iesnām, tā ir labs nomierinošs un atkrēpošanas līdzeklis. Koši dzeltenā krāsa un saldā garša padara to par lielisku ikdienas dzērienu, kuru var lietot neierobežotu laiku.


Baltā nātre - No ziediem un jaunajām lakstu galotnītēm iegūst brīnišķīgi gardu tēju, ko var dzert vienu pašu vai kopā ar citām tējām. Tējai ir nomierinoša iedarbība. Tā uzlabo miegu, attīra asinis, veicina atkrēpošanu un mazina infekcijas, īpaši – urīnizvadkanāla un priekšdziedzera iekaisuma gadījumos. Tā palīdz jaunām sievietēm pret baltajiem ziediem.


Krāšņās kliņģerītes
„Vitamīnu tēja” ar savu atsvaidzinošo garšu tēja ir lielisks ikdienas dzēriens. Tējas sastāvā esošās nātres bagātina organismu ar minerālvielām, īpaši dzelzi un kalciju, atjauno asins sastāvu, bet bērza lapas palīdz izvadīt no organisma sārņus. Savukārt gaiļbiksītes un upeņu lapas nodrošina dzērienu ar bagātīgu vitamīnu un garšas buķeti. Vitamīnu tēja ir lielisks līdzeklis pavasara organisma attīrīšanas kūrēs.


Tēja „Vakarvējš” ar savu saldo, reibinošo smaržu tēja atgādina vasaru pilnbriedā. Tējas sastāvā esošās raudenes un vīgriezes ir lieliski nomierinoši augi, kas labi palīdz pret stresa radītām galvassāpēm un uzlabo miegu. Tēja noderīga arī organisma attīrīšanai un pret iekaisumiem.

Tēja gatava doties tieši pie Tevis

Sarkanais āboliņš ir ne tikai skaists un smaržīgs, bet arī apveltīts ar daudzām ārstnieciskām īpašībām. Tas kavē holesterīna uzkrāšanos asinsvados, uzlabo vielmaiņu. Āboliņu lieto temperatūras mazināšanai, pret saaukstēšanos un klepu. Tas palīdz sievietes un vīrieša veselībai.


Malkojot jasmīnu tēju, kas mazliet garšo pēc buberta ir patīkami atcerēties mierīgos vasaras vakarus ar zemeņu smaržu. Jasmīnus var arī nedaudz pievienot pie citām tējām, tā bagātinot to garšu buķeti.


„Balles karaliene” - Tikai apmierināta un vesela sieviete var justies kā karaliene. Tējā apvienotās zālītes veicina sievietes veselību, attīra organismu, novērš iekaisumu rašanos, nomierina pēc stresainas dienas.

Pievienot parakstu
Kurš gan nepazīst gardo kumelīšu tēju? Tai ir nomierinoša iedarbība, tāpēc noder pret stresu, bezmiegu un gremošanas traucējumiem, ko izraisījis uztraukums. Tā ir noderīga pret iekaisumiem.


Ar savu skābeno garšu ugunspuķe ir ne tikai garšīga, bet arī lielisks līdzeklis imunitātes stiprināšanai, tā uzlabo asins sastāvu veicina gremošanu un nomierina. Ugunspuķe noderīga arī sievišķo slimību ārstēšanai.


Tējas maisījums Ziedu karnevāls” - visvairāk augu aktīvās vielas ir koncentrētas tieši ziedos. Tējā sakopotie ziedi ir ne tikai skaisti un gardi, bet arī veselīgi. Tiem ir organismu stiprinoša, nomierinoša un pretiekaisumu iedarbība. Tēja palīdz saaukstēšanās, klepus gadījumā. Lietojama ikdienā un vīrusu aktivitātes laikā.

Prieks un mīlestība vienmēr staro no Aijas :)
 „Rozīt’ mana nātru dārzā”- Nav otras tik unikālas zāles, kā lielā nātre un nav otras tik skaistas puķes, kā roze. Šīs dārza karalienes apvienotas tējā garšo labi, dod spēku un mundrumu.


Ar savu saldo, reibinošo smaržu tēja atgādina vasaru pilnbriedā. Vīgriezes lieliski nomierina, mazina stresa radītas galvassāpes, uzlabo miegu Tās  noderīgas arī organisma attīrīšanai un pret iekaisumiem.


Kas gan var būt gardāks par liepziedu tēju! Tā atgādina vasaru ar sanošām bitēm un medaino liepu smaržu. Liepziedi ir labs sviedrējošs līdzeklis saaukstēšanās gadījumā.


„Dziesmu vācelīte”  - tējas garšas buķeti veido pelašķu patīkamais rūgtums, gaiļbiksīšu saldums un salvijas atsvaidzinošais aromāts. Tās sastāvā esošās zālītes lieliski palīdz pret klepu, veicina atkrēpošanu, darbojas antibakteriāli.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana