piektdiena, 2011. gada 4. februāris

Svečotāji :))

Jā,jā... svečotāji nevis sēņotāji:) protams mums Kazdangā ir arī sēņotāji, bet ne jau ziemā. Sēņotājus var manīt rudens pusē, un tiem dažreiz gadās pavisam interesanti, sēnes pašas parkā "skrien" virsū:) šoreiz šis stāsts nebūs par sēņotājiem, bet gan par svečotājiem.
Grezna svece ieguvusi skaistu rotiņu :)
Pašā ziemas viducī, labāk piestāv svečoties nevis sēņoties.Jo galu galā ziemā, kad laukā ir sals un parka kokos svilpo vēšs, mums katram uznāk vēlēšanās iedegt kādu svecīti.   Tad nu Sveču dienā pils mazajā zālītē kādi padsmit interesenti apdekorēja un lēja sveces. Ko gan darīt, ja mājās sakrājušies krietni daudz sveču gali, ja dažai labai veikalā nopirktai svecei pēc izdegšanas paliek pāri vesels lērums vaska, parafīna vai kāda cita sveču materiāla. Un te nu ir  laiks, kad varam likt lietā savu iztēli un zināšanas par sveču darināšanu mājās. Ja nu šīs zināšanas ir tā drusku piemirsušās, tad jānāk vien visiem kopā un tās jaatsvaidzina,bet kā izrādās laiks iet uz priekšu un ir radušās jaunas metodes un materiāli. Un kad ķērāmies klāt šim radīšanas procesam, radās arvien jaunas un jaunas idejas.
Paldies visiem, kas izrādīja interesi un piedalījās Sveču dienas pasākumā. Muns bija arī tas gods Aizputes TV  izrādīt visu, ko mūsu veiklie pirkstiņi prot paveikt. Kā ne kā, mēs uz vienu dienu kļuvām par vietējā novada zveigznēm :)) , bet ja tā pa nopietno, pasākums no tiesas bija izdevies.
Daļa no nepieciešamajiem materiāliem
Mēs pils meitenes ar prieku dalījāmies savās zināšanās par sveču liešanu smiltīs un sveču apdekorēšanu. Par to liels paldies mums savkārt jāsaka kuldīdzniecei Antrai Dilānei, kas jau nedēļu pirms pasākuma savā veikaliņā "Pindzele" iepazīstināja mūs ar vienreizēji feiniem  materiāliem. Tad nu varam ieteikt, noteikti iegriezieties veikaliņā "Pindzele" Kuldīgā, Raiņa ielā 2.   http://www.draugiem.lv/pindzele/news/item/190414/    tur atradīsiet ne tikai interesantus materiālus sveču dekorēšanai, bet arī dažnedažādām citām interesantām lietām.
Sveču liešnanai izmantosim dažādu krāsu prarafīnu
Pēc šī pasākuma mums radās ideja, ka varam ar šīm iemaņām dalīties arī ar Kazdangas viesiem, skolēnu un tūristu grupām, tiesa gan, lai noorganizētu šādu pasākumu mums ir nedaudz jāsagatavojas. Un tieši šī iemesla pēc grupām ieteicams iepriekš pieteikties.
Ir taču feini, apmeklēt Meža muzeju, izliet un/vai apdekorēt sveci, kamēr sveces atdziest (jo lejot tās ir gana karstas) spēlēt izzinošas spēles brīvā dabā (pie sliktiem laika apstākļiem to varam darīt pils zālē)  un tad apskatīt visas pārējās vēsturiskās ēkas Kazdangā, kā arī iepazīties ar parka kokiem.
Un vēl mēs varam noorganizēt SIA ELPA siera degustāciju un sarunāt, lai Jums pagatavo gardas pusdienas SIA JUNA 1 ēdnīcā, Jums pieņemamā laikā :)) 

Nu tik jāķeras klāt un jāsāk darboties :)
Bet nu atgriezīsimies vēl nedaudz pie sveču liešanas pasākuma.Visu šo pasākumu  fiksēja ne tikai TV, bet arī  foto kamera, tad nu, lai runā bildes :))Gaidīsim Jūs ciemos Kazdangas Pils muzejā un Tūrisma centrā!

UZ DRĪZU TIKŠANOS!

Arī Tu vari kļūt par svečotāju :))
Sveces. Tiek uzskatīts, ka gaisma – tā ir dievišķās enerģijas izpausme. Svece ir apgaismības simbols. Sveču krāsai ir būtiska nozīme.
Sveču krāsa.
Darbs nav grūts bet atbildīgs
Katrai krāsai piemīt noteikta enerģija un krāsaina svece var pastiprināt maģijas enerģētisko iedarbību.
Katrai spektra krāsai piemīt savas vibrācijas. Tās iedarbojas uz mums, pat ja nejūtam to. Apkārtnes krāsām - dabā, apģērbā, telpā, ir liela nozīme, jo tas maina mūsu pašu vibrāciju frekvenci.
Izvēloties sveces krāsu, uzticies savai intuīcijai.

     Balta.
Apgarotība,  miers, tīrība, patiesība, pārdomas, fantāzija, iedvesma, pilnība. Reizēm baltā krāsa asociējas ar nāvi, sērām. Tas var būt arī kaut kā jauna sākums. Baltas sveces bieži izmanto pie zīlēšanas.
Maģiskam rituālam baltu izvēlēsimies, kad jāpastiprina mūsu vēlmju enerģiju. Šai krāsai piemīt augstākā harmonija. Baltā var aizstāt kādu citu krāsu, gadījumā, ja nevari atrast vajadzīgo.
Sudrabaina. Fiziskais spēks, vērīgums, iepriekšējo dzīvju atmiņas, saite ar citām dimensijām, stabilitāte.
Zeltaina.
Veiksme finansu lietās, taisnīgums, veiksmīga karjera, intuīcija, aizsardzība, bagātība, laime. Zināšanas, dziedināšanās. Zeltainā pievelk kosmisko enerģiju.
Melna.
Dziļas pārdomas, ļauno spēku izdzīšana, dziļa meditācija, situācijas izmainīšana, atbrīvošanās no negatīvas ietekmes, aizsardzība pret enerģētiskiem kaitējumiem, šķēršļu pārvarēšana.
Melnā enerģija ir ļoti spēcīga, tāpēc to jāizmanto uzmanīgi.  Nekad neizmanto melno krāsu egoistiskiem mērķiem, kaitējot kādam, jo tas var negatīvi ietekmēt tevi pašu, tavu enerģiju.
SarkanaKaisle, fiziskais spēks, iekāre, seksuālā aktivitāte. Veicina gribasspēka nostiprināšanu, drosmi, godkāri. Izmantojam gadījumos, kad jāpārvar bailes un bezdarbība.
Brūna.
Līdzsvaro saiti ar dabu un apkārtējo pasauli. Izmantojam, lai pievilktu naudu un pārvarētu finansu krīzi, kā arī meklētu pazudušas lietas. Pastiprina uzmanības koncentrāciju, atvieglo mācīšanās procesu, attīsta intuīciju, telepātiju; palīdz risināt jautājumus, saistītus ar mājas problēmām.
Pelēka.
Neitrāla krāsa, stabilitāte. Var neitralizēt negatīvu enerģiju.
Rozā.
Tīra, uzticīga mīlestība, draudzība, pieķeršanās, samierināšanās, mīlestība radinieku starpā, romantiskas attiecības, radniecisku saišu nostiprināšana. Sievišķības krāsa. Palīdz, cīnoties ar depresiju.
Aveņu sarkana.
Ļoti iedarbīga krāsa, apvieno sevī sarkano un violeto. Garīga dziedināšanās, ātras pārmaiņas. Kopā ar citu krāsu svecēm spēj paātrināt maģisko iedarbību.
Oranža.Koncentrēšanās, lēmumu pieņemšana atbildīgās situācijās. Palīdz sasniegt panākumus darbā. Pārmaiņas, neatkarība, radošs pacēlums, entuziasms, pārdomas.
Dzeltena.
Laimes, optimisma un iedvesmas krāsa. Uzlabo atmiņu, uztur radošo aktivitāti. Prāta skaidrība, pārliecība par sevi, enerģiska darbība, komunikācija. Nostiprina iekšējo pārliecību. Veiksme karjerā.
Violeta.
Veiksme un aizsardzība, bizness, lietišķo kontaktu attīstība, reputācija. Palīdz likvidēt neveiksmes. Violetā krāsa asociējas ar prāta spējām, meditāciju, pareģojumiem. Tirkīzzila.
Laime, bagātība, miers, jautrība. Spēcīga krāsa, stimulē veiksmi, iecietību, harmoniskas attiecības grupā. Patiesības un taisnīgas vadības krāsa. Palīdz veiksmīgi kārtot eksāmenus, nes veiksmi ceļojumos. Var izmantot sasitumu, traumu dziedināšanā.
Gaiši zila.Iekšējais miers, aizsardzība, savstarpēja saprašanās, iecietība, uzticība un harmonija mājās.
Indigo.Izmantojam meditācijās. Apstādina citu cilvēku negatīvu iedarbību.  Līdzsvaro karmu, aptur baumu izplatīšanos.
Zaļa.
Attīstība, auglība, pārpilnība. Izmantojam veiksmes piesaukšanai finansu lietās. Jauni aizsākumi, kā dzimšana, jauns darbs, utt. Dziedināšana.


Nav komentāru:

Komentāra publicēšana